Kontakt

Styrgrupp

Styrgruppens uppgift är att planera, genomföra, följa upp och utvärdera de nordiska förskolekonferenserna. I gruppen ingår följande personer:

Bästa vänner av Karin Ihalainen, Lahti Finland, på bloggen Livslärd

Akureyri kommune
Anna Lilja Sævarsdóttir
Leder Leikskólinn Iðavöllur
annalilja@akmennt.is

Gerður Gísladóttir
Leder Leikskólinn Iðavöllur
gerdur@akmennt.is

Lahtis stad
Karin Ihalainen
Rektor Svenska skolan i Lahtis
karin.ihalainen@lahti.fi

Mika Harju
Head of Day Care Centres
mika.harju@lahti.fi

Randers Kommune
Charlotte Buchhave
Konsulent Børn og skole
charlotte.mariane.buchhave@randers.dk

Michael Nielsen
Leder Helsted Børnehus
michael.nielsen@randers.dk

Västerås stad
Anna Åkerström
Strateg barn- och utbildningsförvaltningen
anna.akerstrom@vasteras.se

Monika Löving Nilssen
Kommunikationsstrateg barn- och utbildningsförvaltningen
monika.loving.nilssen@vasteras.se

Ålesund kommune
Eva Schlyder
Virksomhetsleder Storhaugen barnehage
eva.schlyder@alesund.kommune.no

Turid Sandnes
Rådgiver barnehage
turid.irene.sandnes@alesund.kommune.no

Annonser